Box závodní kondiční 2018

Mistrovství republiky boxu Kadetů 2018

Václavíková Kristýna MR Kadetů 2018

Finálový duel Kristýny Václavíkové v modrém proti Kláře Melounové.

Semifinálový souboj Kristýny Václavíkové v modrém proti Pavle Hroškové.

Mistrovství republiky   Školní mládeže v boxu pro boxery od 11 do 14 let

se letos uskutečnilo v Karviné ve dnech 18.5. – 20.5.2017. Za Sport klub Prostějov z.s. se v letošní nejvyšší soutěži, mělo za náš klub zúčastnit bojů o medailové pozice hned několik borců. Z loňska třetí ve váze do 30 kg Daniel Lehnert, ve stejné hmotnostní kategorii čekala premiéra na MČR v boxu Denise Vaňka. V kategorii dívek do 30 kg, se měly představit z našeho klubu hned tři závodnice- Nelly Coufalová, Blanka Jílková a Adéla Němčanská. Bohužel vyjjímka z předchozích let o možnosti startu mladších jedenácti let nebyla letos stanovena. Tímto rozhodnutím ČBA v posledních dnech nebylo umožněno utkat se o medailové pozice .

Jediným letošním závodníkem Sport klubu Prostějov z.s. na Mistrovství republiky Školní mládeže 2017 v boxu, tak zůstala Kristýna Václavíková,kterou čekal v posledních dnech před turnajem nelehký úkol. Aby mohla startovat v obsazené kategorii závodnic, musela shodit ze své hmotnosti 5,5 kg. Kristýna se držela rad a pokynů a svojí disciplinovaností, pílí a cílevědomostí zvládla tento úkol s lehkostí sobě vlastní. Ve váze do 60 kg. v prvním  dni turnaje všechny čtyři závodnice postoupily do semifinále, aby se utkali o účast v sobotním finále.  Kristýna Václavíková nastoupila proti Natálii Trikalové z Boxing Poděbrady. Průběhu celého utkání udávala tempo Kristýna, Natálie však dokázala unikat z jejího tlaku a přesněji zasahovat. Ve vyrovnaném utkání získala bodovou převahu soupeřka. Kristýna tedy získává třetí místo na Mistrovství České republiky boxu školní mládeže.

V druhé semifinálové dvojici ve váze do 60 kg se utkala Anna Gaňová z SKP Ústí nad Labem proti Rehovičové Barboře z BC Poruba. Gaňová podlehla Rehovičové v prvních vteřinách boje pro velkou převahu soupeřky.

Sobotní finále mezi Natálií Trikalovou a Barborou Rehovičovou skončilo suverénním vítězstvím pro Natálii. Natálie suverénně ovládala dění v ringu po všechna tři kola, soupeřku téměř  nepustila k žádné významnější akci a s přehledem bodovala přesnými zásahy. Po jednom z přesných a tvrdých zásahů byla otřesená Rehovicová počítána ,aby ji byl dán čas k zotavení do dalšího boje.    

Kristýna Václavíková se umístila na třetím místě v Mistrovství České Republiky boxu Školní mládeže v Karviné 2017. Tři dny trvající turnaj je minulostí a tu již nelze změnit. Nyni, začalo přípravné období pro měření sil mezi nejlepšími boxery v České republice v nadcházejícím roce. Kristýna je rozhodnuta ve své přípravě pokračovat ,aby opět mohla měřit dovednosti s nejlepšími.  

 

Jpeg

Napětí před vážením do semifinálového boje. Kristýna Václavíková s oddílovými kolegyněmi Blankou Jílkovou a Nelly Coufalovou.

IMG_1117

Ubytování na vysokoškolské koleji bylo příjemné, do haly blízko.

IMG_1116

V semifinále Kristýna Václavíková nestačila na Natálii Trikalovou a na body prohrála.

IMG_1147

 

První místo, Natálie Trikalová Boxing Poděbrady, druhé Barbora Rehovičová BC Poruba, třetí Kristýna Václavíková Sport klub Prostějov z.s. Ředitel turnaje Antonín Gašpar.

 

 

Těmice 6.5.2017

V sobotu 6.5.2017 se uskutečnila oblastní liga boxu v Těmicích na Uherskohradišťsku. Sport klub Prostějov z.s. zastupovali: Nelly Coufalová, Blanka Jílková, Denis Vaněk, Daniel Lehnert, Martin Lehnert a Kristýna Václavíková.

Pro Nelly Coufalovou a Blanku Jílkovou, v nejmladší kategorii ve váze do 30 kg, nepřijely z ostatních oddílů žádné závodnice. Obě nadějné závodnice se připravují na květnové Mistrovství republiky boxu a nezbylo, než aby si děvčata zaboxovaly proti sobě. Nelly Coufalová v červeném rohu uplatnila své zkušenosti z předchozích četnějších utkání a zasahovala Blanku častěji. Blanka boxující v modrém rohu je menší a mladší, ale i tak dokázala najít a využít chyby v obraně zkušenější soupeřky. Utkání se odvíjelo ve vysokém tempu a děvčata plnily pokyny sekundantů. Nově se v roli sekundanta Blanky Jílkové, představil Martin Lehnert, s kterým Blanka úspěšně získala cenné zkušenosti z boje. Utkání skončilo bodovou převahou Nelly Coufalové.

 Kristýna Václavíková se představila v ringu opět proti Brančíkové Michale z DTJ Prostějov. Bilance po jejích předchozích dvou utkáních byla 1:1. Teprve opakující výsledek se stává objektivním, a nyní je jisté, že Kristýna Václavíková je tou lepší. Přestože je mladší a o několik kilogramů lehčí než Michaela, dokázala ji již podruhé porazit. Po celou dobu trvání utkání měla Kristýna navrch, určovala tempo utkání a nepřetržitě vytvářela na soupeřku stupňující tlak. Ve druhém kole byla Michaela po sérii úderů počítána ,ale i tak dokázala v utkání bojovat všechny tři kola. Kristýna Václavíková však zvítězila na body 3:0.

 Jako čtvrtý zástupce Sport klubu Prostějov se představil mladičký Denis Vaněk proti Dorianu Kropogovi z DTJ Prostějov. Z předchozího nerozhodného duelu s Dorianem, si Denis odnesl cenné zkušenosti a opět staršímu a těžšímu soupeři nic nedaroval. I když Dorian zasahoval silněji, Denis zasahoval se stejnou četností i když menší intenzitou díky menší hmotnosti. Dle pravidel boxu, bodovaný úder musí být úderovou plochou rukavice vedený maximální silou nebo alespoň ramenem. Boduje se také švihový úder dopadající úderovou plochou.  Vyrovnané utkání skončilo nerozhodně na body.

 Pátým zástupcem Sport klubu Prostějov byl zkušený Daniel Lehnert. Tento nastoupil proti začátečníkovi A. Poliačikovi z BC Mistřín. Dan nechtěl zneužít svých zkušeností z předchozích četnějších utkání a přizpůsobil svůj styl začínajícímu Poliačíkovi. V utkání si udržoval bodovou převahu ,ale v třetím kole se se soupeřem srazili koleny. Zranění neumožnilo Danovi pokračovat v časovém limitu osmi sekund v boji, a tak prohrál utkání před limitem. Takové situace se stávají a určitě s oba borci ještě v ringu střetnou ,aby poměřili své síly a dovednosti.

 Kolektiv závodníků, přijel podpořit oddílový kolega Jaroslav Svozil na jehož výkony v ringu se můžeme těšit v dalších soutěžích. V následujících dnech vrcholí přípravy: Nelly Coufalové, Blanky Jílkové, Adély Němčanské, Kristýny Václavíkové, Denise Vaňka a Daniela Lehnerta na Mistrovství republiky boxu školní mládeže a kadetů v Karviné. Domácí vrcholná soutěž nejmladších boxerů se uskuteční v Karviné ve dnech 18.5. – 20.5.2017.

DSC_1107

Nelly Coufalová, Blanka Jílková, Jaroslav Coufal, Denis Vaněk, Jarda Svozil, Daniel Lehnert, Martin Lehnert.

DSC_1111

Cestování si děti užívají na zajímavých místech.

DSC_1060 DSC_1062

Kristýna Václavíková v modrém proti Brančíkové Michaele z DTJ Prostějov

DSC_1072

Denis Vaněk v modrém proti Kropogovi z DTJ Prostějov

DSC_1074 DSC_1083

Daniel Lehnert červený pro A. Poliačikovi z BC Mistřín

Daniel Lehnert v červeném proti Poliačikovi z BC Mistřín

 

DSC_1085

DSC_1087

Olomouc 29.4.2017

V sobotu 29.4.2017 se zástupci  Sport klubu Prostějov ve složení: Denis Vaněk, Daniel Lehnert, Blanka Jílková, Nelly  Coufalová a Kristýna Václavíková, zúčastnili oblastní ligy boxu v Olomouci.

Denis Vaněk  ve svých 7 letech, se utkal se starším Dorianem Kropogem z DTJ Prostějov. Oba borci v nerozhodném utkání předvedli technicko taktický box ve vysokém tempu po všechny tři kola.

Daniel Lehnert čerstvě desetiletý, nastoupil do ringu letos poprvé a to po dlouhé zdravotní přestávce. Tentokrát se utkal  s Denisem Paulíkem z Dukly Olomouc. V tomto střetnutí  Dan postupoval houževnatě a nedopřál  soupeři  ani chvíli oddechu. Ten však stále udržoval bodovou převahu a i když Dan v každém kole zvyšoval tempo utkání  vyhrál na body. Dan tak opět po  16 měsících s Paulíkem prohrál  těsně na body.

Blanka Jílková – osmiletá, vybojovala své druhé utkání, tentokrát s Čečátkovou z Dukly Olomouc. Blanka byla o poznání menší, bojovala však odvážně a stačila soupeřce oplácet útoky. Utkání  skončilo nerozhodně.

Nelly Coufalová- devítiletá předvedla se soupeřkou Marečkovou z Dukly Olomouc  velmi bojovné utkání, kde nebyla nouze o silné údery. Obě děvčata bojovali technicky a vyrovnaně. Utkání skončilo nerozhodně.

Kristýna Václavíková své čtrnácté narozeniny oslavila vítězstvím v prvním kole nad domácí Claudií Tóthovou z Dukly Olomouc. Kristýna ve svém předchozím vyrovnaném utkání, z pohledu rozhodčích, prohrála na body s Michaelou Brančíkovou z DTJ Prostějov. Tentokrát nechtěla nikoho ponechat na pochybách o svém výkonu, a do favorizované Claudie Tóthové nastoupila bez respektu.  Utkání v prvních minutách soupeřka vzdala z obavy ze zranění, které by ji mohlo připravit o účast na blížícím se Mistrovství české republiky kadetů a školní mládeže.

Kristýna Václaviková Sport klub Prostějov po bojovném utkání 15.4.2017 ve Znojmě

Kristýna Václaviková Sport klub Prostějov po bojovném utkání 15.4.2017 ve Znojmě

 

 

 

Kristýna Václaviková Sport klub Prostějov v modrém proti Michaele Brančíkové z DTJ Prostějov 15.4.2017 ve Znojmě

Kristýna Václaviková Sport klub Prostějov v modrém proti Michaele Brančíkové z DTJ Prostějov 15.4.2017 ve Znojmě

Utkání mezi Blankou Jílkovou a Nelly Coufalovou bylo nerozhodné.

Utkání mezi Blankou Jílkovou a Nelly Coufalovou bylo nerozhodné.

Blanka Jílková v modrém proti Nelly Coufalové

Blanka Jílková v modrém proti Nelly Coufalové

Blanka Jílková, trenér Martin Čučka a Nelly Coufalová před utkáním 15.4.2017 ve Znojmě

Blanka Jílková, trenér Martin Čučka a Nelly Coufalová před utkáním 15.4.2017 ve Znojmě

Mistřín 18.3.2017 Zleva: Nelly Coufalová, Daniel Lehnert, Denis Vaněk, Blanka Jílková.

Mistřín 18.3.2017 Zleva: Nelly Coufalová, Daniel Lehnert, Denis Vaněk, Blanka Jílková.

Nelly Coufalová před vyhlášením nerozhodného výsledku utkání s Natálií Dudovou v Kroměříži 4.2.2017

Nelly Coufalová před vyhlášením nerozhodného výsledku utkání s Natálií Dudovou v Kroměříži 4.2.2017

Čekání na utkání v Kroměříži 4.2.20,17 ovládla dobrá nálada, Zleva: Nelly Coufalová, Denis Vaněk, Kristýna Václaviková.

Čekání na utkání v Kroměříži 4.2.20,17 ovládla dobrá nálada, Zleva: Nelly Coufalová, Denis Vaněk, Kristýna Václaviková.

Po treninku boxu listopad 2016 15.11.2016

Závodní a kondiční BOX

I když se to možná mnohým nezdá, je box sport pro široké vrstvy. Můžete ho dělat na vrcholové úrovni, nebo jen jako zpestření k jinému sportu a tedy čistě rekreačně. Trénují mladí a starší, muži i ženy. S tréninkem můžete začít třeba již v předškolním věku, ale také kdykoliv později.

Každý kdo chce s tímto sportem začít, musí počítat s kapkou sebezapření, obětování volného času s dřinou a potem. Jelikož učený z nebe nespadl, musí každý počítat s tím, že projde základy technik a cviků na pěstování kondice. Bez zdokonalující se fyzické přípravy se jen špatně hledají kladné výsledky vašeho sportovního počínání. Správným tréninkem se zvyšuje i psychická vyspělost jedince, což se pozitivně odráží i v běžném životě.

Boxerský trénink se skládá z různých postupných a vzájemně na sebe navazujících pohybů. K tomu je třeba všestranného výcviku v pokud možno největším počtu sportovních odvětví jako je třeba gymnastika, akrobatická cvičení ( cvičení obratnosti), lehká atletika, posilování, hry a v neposlední řadě boxerský trénink.

Na začátku vašeho trénování je důležitá i výbava sportovce. Základy oblečení jsou podobné jako u jiných sportů. Tepláky nebo kraťasy, tričko, mikina a uzavřená sportovní obuv. Pro úplné začátečníky postačí toto oblečení, ale postupem času je třeba počítat i s finančními výdaji na další vybavení. Mezi další vybavení neodmyslitelně patří bandáže na ochranu kloubů a zápěstí, chrániče zubů a boxerské rukavice.

 

Potřebné informace můžete získat na tel. Jarek 608403934.3 komentáře: Box závodní kondiční 2018

 1. Jaroslav Coufal napsal:

  Mistřín 5.11.2011
  Kunčar – Vašát +91kg

 2. Jaroslav Coufal napsal:

  V sobotu 1. 10. 2011 vybojovali naši borci Lukáš Lehnert a Michal Lasovský, svá další utkání. Utkání se uskutečnily při příležitosti 2. kola oblastní soutěže v boxu pořádané domácím oddílem boxu DTJ Prostějov v Sokolovně.

  Lukáš Lehnert – Ďorď

  Michal Lasovský – Lengál

 3. admin napsal:

  V sobotu 17. září v Těmicích při 1. kole oblastní soutěže v boxu.
  Lukáš Lehnert – Novák z Kroměříže

  Marek Tuček – Danko Jihlava

Napsat komentář